Fransada Eğitim

Eğer Fransızca seviyeniz yeterli değil ise önce Fransa Dil Okulları'nda dil eğitimi alıp, sonra Fransa'da lisans eğitimine başlayabilirsiniz.Fransa'da lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir.

Fransa Lisans Başvuru Süreci

Fransa'da lisans eğitimi almadan önce yapmanız gereken şunlardır:

  • Doğru üniversiteyi seçmek. Bu aşamada EduandEdu sizin eğitim almak istediğiniz alanda en başarılı okullar hakkına size tavsiyede bulunacaktır.
  • Şartları incelemek. Bazı Fransız üniversiteleri standartlaştırılmış testleri hem yerli hem de yabancı öğrencilere şart koymuştur. Bunun için GMAT, LSAT ya da GRE gibi sınavlara girmenizin gerekli olup olmadığını öğrenmelisiniz.
  • Ülkemizdeki Fransız konsolosluklarından Ön Kabul (demande d’admission préalable) almak. Bu belgeyi almak için gerekli olan her şeyde EduandEdu öğrencilere yardımcı olacaktır.

Fransa Lisans Fiyatları ve Ücretleri

Fransa'da lisans eğitim ücretleri okul ve bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Spesifik bölüm ve okul ücretlendirmeleri için bize ulaşabilirsiniz.

Fransa'da Yaşam Masrafları

Fransa'da eğitim alan bir öğrencinin yıllık harcaması 15,000 ila 20,000€ arasında değişmektedir.

Fransa'da Konaklama

Kampüs İçi Yurtlar & Rezidanslar: Üniversite kampüsünün içerisinde yer alan yurtlar ve rezidanslar öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama seçeneğidir. Öğrencilere, tek kişilik, iki kişilik, 3-4 kişilik oda seçenekleri sunulmaktadır. Bazı yurtlarda yemek sunulmazken bazılarında sabah ve akşam yemekleri sunulmaktadır.

Özel Yurtlar & Rezidanslar: Üniversite kampüsünün dışında olan bu konaklama seçeneği genellikle okul kampüsüne yürüme ya da kısa bir toplu taşıma mesafesinde konumlanmaktadır. Öğrencilere, tek kişilik, çift kişilik ya da daha fazla öğreni ile paylaşımlı oda seçenekleri sunulmaktadır. Bazı rezidanslarda öğrencilere stüdyo tipi odalar ve içerisinde özel banyo olan en-suite odalar da sunulmaktadır. 

Öğrenci Evleri: Ulusararası öğrencilerle bir evi paylaşın ve daha ufak çaplı bir alanda, ev arkadaşlarınızla dostluklar kurarken bağımsızlığın keyfine varın. Öğrenci evleri genellikle yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz. 

Aile Yanı Konaklama: Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Öğrenciler genellikle tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Tercihe göre özel banyolu konaklama seçeneği de seçilebilmektedir. 

Fransa Lisans Eğitim Vizesi

Avrupa Birliği vatandaşı olmayan her öğrenci Fransa'da eğitim görmek için eğitim vizesi ve oturum izni almalıdır.