Summer Session

Summer Session, üniversite öğrencilerinin dünyaca ünlü üniversitelerde ders alabilecekleri bir eğitim programıdır. Yeni şeyler keşfederken yeni bir beceri öğrenmeyi tercih edenler için harika bir seçenektir. 
Bu programa katılan tüm öğrenciler, sadece bilgilerini genişletmekle kalmayıp aynı zamanda yeni kültürler keşfettikleri ve başkalarıyla ağ kurdukları benzersiz bir deneyim yaşarlar.

Biliyor muydunuz? Programda aldığınız derslerin kredilerini üniversitenize transfer edebilirsiniz. Bu sayede bir sonraki yıl alacağı ders sayısı ve dolayısıyla yoğunluğu azalacak, öğrenci bir sonraki yıla ön hazırlıkla başlayacaktır.

Türkiye'deki üniversitelerde İngilizce yaygın olarak kullanılmasına rağmen öğrenciler hala İngilizce konuşmakta zorlanmaktadır. Yaz dönemimiz sayesinde İngilizcenizi kısa sürede geliştirin! Ancak, eğitim diliniz İngilizce değilse, okuldan okula değişmekle birlikte, gerekli puanın genellikle TOEFL'da (IBT) 80 veya IELTS'de 6,5 civarında olduğunu lütfen unutmayın.

Yaz Dönemi programına katılmak için üniversite öğrencisi olmanız gerekmez. Yeterli yabancı dil becerisine sahip hemen herkes bu programlara katılabilir. Bu fırsat, öğrencilerin iş ve akademik hayatlarında fark yaratmalarını sağlar.
Programların süresi 3 ile 10 hafta arasında değişmektedir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kurslar vardır. EKONOMİ / YÖNETİM / MÜHENDİSLİK / HUKUK / İNGİLİZCE / ULUSLARARASI İLİŞKİLER / TASARIM / SANAT / MÜZİK / FELSEFE gibi alanlardan birçok farklı ders seçmek mümkündür.


Yaz Dönemi programı için kayıtlar genellikle her yıl 1 Şubat'ta başlar.