Yaz Okul

Okullar kapanıp yaz tatili başladığında ebeveynler çocuklarının tatillerini daha aktif ve verimli geçirebilmeleri için yurtdışındaki yaz okullarını tercih ediyor. 
Bu sayede öğrenciler dil eğitimi alırken farklı kültürleri keşfedecek, farklı ülkelerden arkadaşlar edinecek ve sıra dışı bir yaz okulu deneyimi yaşayacaklardır. Bu deneyim, öğrencinin kişisel gelişimini, özgüvenini artırır ve kişisel sorumluluk duygusunu geliştirmesine yardımcı olur. Bu adım ne kadar erken atılırsa kazanımlar da o kadar büyük olacaktır. 

EduandEdu öncülüğünde Haziran ve Temmuz ayları arasında Londra ve Brighton'da düzenlenen programlar aşağıdaki gibidir;

- Tüm eğitimler deneyimli İngilizce öğretmenleri tarafından verilmektedir.
- Haftada 20 ders, 45 dakikalık dersler vardır.
- Öğrencilerin sınıfları okulun ilk günü yapılan seviye tespit sınavı ile belirlenmektedir.
- Her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır.
- Dersler temel olarak iletişim becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır.
- Konaklama konusunda hassas olan velilerimizi rahat ettirmek adına konaklama ile ilgili detaylara da değinmek isteriz;
- Öğrencilerimiz banyolu tek kişilik yurt odalarında konaklamaktadır.
- Tüm odalarda yatak, elbise dolabı, masa ve sandalye bulunmaktadır.
- Odalar haftalık olarak temizlenmektedir.
- Günde 3 öğün yemek verilmektedir.

Öğrencilerimizin güvenliğini, konforunu ve kaliteli hizmeti ön planda tutuyoruz. Amerika, İngiltere, Fransa, İspanya, Malta, İtalya ve Kanada başta olmak üzere birçok ülkede yaz okulu organizasyonları bulunmaktadır. Veliler ve öğrenciler kendi beklenti ve tercihlerine göre karar verebilirler. Öğrenciler yaz okulu programlarına tek başlarına ya da ebeveynlerinden biri veya her ikisiyle birlikte katılabilirler. 

Yurtdışında dünya üniversite sıralamalarında çok üst sıralarda yer alan bir üniversitede eğitim almak isteyen lise öğrencileri hazırlıklarına çok erken yaşlarda başlamalıdır. Pre-College programları ile her yıl yüzlerce öğrenci İngiltere, Amerika ve Kanada'nın en iyi üniversitelerinde akademik dersler almanın yanı sıra öğrenciler için özel olarak hazırlanan gezi ve etkinlik programlarına katılarak liseden üniversiteye geçişte büyük bir deneyim kazanıyor.