Maltada Eğitim

 

MALTA’DA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Malta’da'da üniversite eğitimi hem Türk hem de Avrupalı öğrenciler arasında popüler olmaya başlamıştır. Malta’da üniversite fiyatları ve yaşam masraflarının diğer ülkelere göre daha uygun olması Malta ikliminin yıl boyu sıcak ve ılıman olması özellikle yaz aylarında Dünya’nın dört bir yanından gelen Turistler ile bu ada ülkesinin hareket kazanması gibi etkenler ülkemizde bu lokasyonun popülerliğini arttıran başlıca sebeplerdir. Malta’da'da eğitim sisteminin kaliteli olması ve Malta’da üniversitelerinin YÖK denkliği bulunması diğer önemli sebeplerdir. Malta’da'da İngilizce üniversite okumak istiyor ve İngilizce seviyeniz yeterli değil ise önce Malta'da İngilizce dil eğitimi alabilir ve sonra Malta’da İngilizce lisans eğitimine başlayabilirsiniz.

Malta’da Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi

Malta’da üniversitelerinin kaliteli olması, Türk öğrencilerden başvurular için sadece Lise Diploması istemesi, İngilizce olarak eğitimlerin sunuluyor olması, Malta'nın bir Avrupa Birliği ülkesi olması ve AB diploması sunması, Malta’da öğrenim gören tüm üniversite öğrencilerine yasal çalışma izni verilmesi, eğitim ücretlerinin ve yaşam masraflarının diğer ülkelere göre çok daha uygun olması gibi sebepler Malta'da eğitim almanın avantajlarıdır. Malta'da üniversite eğitimi 4 senedir.

Malta Üniversiteleri Fiyatları ve Ücretleri

Malta Üniversitelerinde eğitim maliyeti okuldan okula ve bölümden bölüme değişiklik gösterse de senelik 14.000 Eur ile 16.000 Eur gibi maliyetler düşünülebilir. Okulların burs imkanları da dikkate alınırsa bu rakamların çok altında eğitim almak söz konusudur.

Malta'da Yaşam Masrafları

Malta'da aylık yaşam maliyetleri 400 - 500 Euro arasındadır.Malta eğitim kalitesi, üniversite masrafları ve aylık giderleri göz önünde bulundurulduğunda öğrenciler için avantajlı ve yaşanabilir ülkelerden biridir.

Malta Eğitim Vizesi

Avrupa Birliği vatandaşı olmayan tüm öğrencilerin Malta'da eğitim almak için vizeye başvurmaları gerekmektedir. Malta'da eğitim alırken Schengen vizeniz ile Tüm Avrupa’da serbest dolaşım hakkına sahip olacaksınız. Böylelikle diğer Avrupa ülkelerine dilediğiniz gibi seyahat edebileceksiniz.

Malta'da Eğitim Alırken Çalışma İzni

Malta'da 90 günden uzun eğitim alan tüm öğrenciler yarı zamanlı çalışma hakkına sahiptir.